Stránky

2015/07/12

DojmoVary

Je tu spousta lidí, tlačí se, narážejí. K tomu ty plakáty, červenej koberec a vzdušné šaty pastelových barev. Má to atmosféru, svoji atmosféru. Ke které patří i dvouhodinové čekání na film. Jsme vybavení - deka, polštářek a knihy to jistí. Vznikají krátkodobá kamarádství s lidmi, co se potkáváme ve frontách. Nemůže chybět hrníček do sbírky. Už čtvrtý.

Rozbalujeme spacáky, střídáme se v minikoupelničce. Nakupujeme ovoce na trhu. Třešně černé jak princezna z cizokrajné pohádky. Drkáme do sebe, když potkáme známou stár. Podívej, hele... Koukáme na filmy. Vtipná komedie s nápadem. Vizuální dokonalost, kdy záběr je jako namalovaný obraz. Trápíme se u dokumentu, ve kterém padne pět vět.

Čteme Festivalový deník, probíráme se anotacemi filmů, na které asi tak koupit lístky. Ty pak stejně nejsou, tak jdeme na něco jiného. Fotíme opravený Národní dům, každodenní snídaně v cukrárně, porcování mečouna. Kupujeme si zmrzlinu a langoše a halušky. Sedíme před Thermalem, jdeme k Puppu s malinovkou v ruce.

Bok po boku, čtyři dny tady a teď. Potřetí spolu. Kupujeme oplatky, tentokrát nejvíce zaujmou ostružinové. Papírový klobouk přendáváme z hlavy na hlavu. Málo spíme. Oranžová šňůrka na krku. Snímání passů.

Máme to tady rádi. Je to milé shledání jako s kamarádem, se kterým se rok nevidíte, pak se potkáte a máte si hned o čem povídat.

3. - 7. července 2015, kviff

Žádné komentáře:

Okomentovat